Magdalena Zdziechowska (Janik) – psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia. Absolwentka Wydziału Psychologii oraz studiów podyplomowych z Psychologii transportu i psychodiagnostyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Ukończyła zaawansowane całościowe szkolnie DBT Comprehensive, certyfikowany kurs trenera TUS I i II stopnia, a także szkolenie podyplomowe przyznające kwalifikacje pedagogiczne. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach m. in. z zakresu terapii 3 fali, terapii uzależnień, terapii zaburzeń odżywania oraz diagnozy psychologicznej. Aktualnie kształci się w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS (4 rok), akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Doświadczenie zdobywała m.in. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM w Warszawie – na Oddziale Psychiatrii Wieku Rozwojowego, w Klinice PsychoMedic, gdzie odbywała półroczny staż o profilu psychoterapeutyczno – diagnostycznym zaburzeń odżywiania. Współpracując z fundacją ,,Więcej z życia’’, gdzie udzielała wsparcia psychologicznego podopiecznym i ich rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych oraz pracując w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej prowadząc terapię dzieci ze spektrum autyzmu. Obecnie pracuje w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku w Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym oraz w Oddziale Dziennym Terapii Uzależnień, a także w Centrum Zdrowia Psychicznego Integrum, gdzie prowadzi terapię grupową dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje dla rodziców. W gabinecie zajmuje się głównie prowadzeniem psychoterapii oraz szeroko rozumianej diagnostyki psychologicznej.

M. Janik o sobie: w swojej pracy kieruję się przede wszystkim aktualną wiedzą opartą na dowodach naukowych i etyką zawodu psychologa. Pracuję w podejściu poznawczo – behawioralnym, w swojej pracy wykorzystuję techniki trzeciej fali (m.in. DBT, Mindfulness, ACT, TS). Regularnie biorę udział w szkoleniach i konferencjach, by poszerzać swoją wiedzę w zakresie psychoterapii oraz diagnozy psychologicznej. Swoją pracę poddaję superwizji u certyfikowanego superwizora CBT.
Obecnie pracuję głównie z osobami dorosłymi, istnieje możliwość umówienia się na sesję konsultacyjną lub terapeutyczną online.