Magdalena Kufka: założyciel, psycholog i certyfikowany psychoterapeuta. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii w Rybniku oraz w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku (oddział psychiatryczny ogólny, oddział rehabilitacyjny). Obecnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku.

Prywatną praktykę psychologiczną prowadzi od 2016 roku. Od 2014 roku zajmuje się prowadzeniem warsztatów i prelekcji dla dzieci, młodzieży w szkołach oraz dorosłych w miejscach pracy oraz w innych placówkach. Posiada Certyfikat Psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Ukończyła z wyróżnieniem czteroletnie studia podyplomowe z psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Wcześniej ukończyła 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, odbyła też szkolenie podyplomowe przyznające kwalifikacje pedagogiczne. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Swoją pracę poddaje superwizji koleżeńskiej oraz u certyfikowanego superwizora CBT.

Zajmuje się przede wszystkim leczeniem zaburzeń lękowych (w tym szeroko pojętych fobii), depresji, zaburzeń osobowości oraz zachowania. Prowadzi psychoterapię schizofrenii oraz zaburzeń neurorozwojowych. Pomaga osobom z niską samooceną, kłopotami z wyrażaniem emocji oraz komunikacją interpersonalną. Jej dorobek naukowy koncentruje się wokół pojęcia konstruktu psychopatii oraz badań nad wiarygodnością zeznań świadków. Prowadzi terapię indywidualną osób powyżej 12. roku życia. Udziela również konsultacji online.

Interesuje się psychopatologią, psychologią sądową oraz technikami relaksacyjnymi.
Pomaganie innym to nie tylko jej praca, ale i pasja.

Magdalena Kufka – ZnanyLekarz.pl