Magdalena Kufka: założyciel, psycholog i certyfikowany psychoterapeuta. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii w Rybniku oraz w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku (oddział psychiatryczny ogólny, oddział rehabilitacyjny). Obecnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku.

Prywatną praktykę psychologiczną prowadzi od 2016 roku. Od 2014 roku zajmuje się prowadzeniem warsztatów i prelekcji dla dzieci, młodzieży w szkołach oraz dorosłych w miejscach pracy oraz w innych placówkach. Posiada Certyfikat Psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Ukończyła z wyróżnieniem czteroletnie studia podyplomowe z psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Wcześniej ukończyła 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, odbyła też szkolenie podyplomowe przyznające kwalifikacje pedagogiczne. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Swoją pracę poddaje superwizji koleżeńskiej oraz u certyfikowanego superwizora CBT.

Zajmuje się przede wszystkim leczeniem zaburzeń lękowych (w tym szeroko pojętych fobii), depresji, zaburzeń osobowości oraz zachowania. Prowadzi psychoterapię schizofrenii oraz zaburzeń neurorozwojowych. Pomaga osobom z niską samooceną, kłopotami z wyrażaniem emocji oraz komunikacją interpersonalną. Jej dorobek naukowy koncentruje się wokół pojęcia konstruktu psychopatii oraz badań nad wiarygodnością zeznań świadków. Prowadzi terapię indywidualną osób powyżej 12. roku życia, terapię par a także rodzin. Udziela również konsultacji online i jeździ na wizyty domowe.

Interesuje się psychopatologią, psychologią sądową oraz technikami relaksacyjnymi.
Pomaganie innym to nie tylko jej praca, ale i pasja.

Magdalena Kufka – ZnanyLekarz.pl