Renata Krzakowska – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia. Absolwentka studiów magisterskich z psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Aktualnie kształci się w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, którego jest też członkiem. Ukończyła podyplomowe Studium Terapii Rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim, a także szkolenie podyplomowe przyznające kwalifikacje pedagogiczne. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach.

Doświadczenie zdobywała pracując w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku, gdzie udzielała wsparcia psychologicznego pacjentom przyjętym na oddział rehabilitacji, a także w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach, gdzie zajmowała się diagnozą i terapią psychologiczną dzieci oraz młodzieży, jak również udzielaniem porad ich rodzicom, w tym o charakterze treningów wychowawczych. Obecnie na co dzień pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, gdzie prowadzi terapię psychologiczną osób dorosłych.

Pracuje głównie z osobami dorosłymi i młodzieżą w ramach terapii indywidualnych, ale udziela też poradnictwa psychologicznego oraz konsultacji dla rodziców.